دفاتر پیشخوان

به دلیل تعداد کم شعب کارگزاری بسیاری از افراد که به بورس علاقه دارند نتوانسته اند احرازهویت خود را انجام دهند. در گذشته افرادی که دسترسی به شعب کارگزاری نداشتند مجبور ودندپس از ثبت نام در سایت کارگزاری جهت احرازهویت میبایست به یکی از دفاتر رسمی مراجعه کنند و گواهی امضا را دریافت میکردند و به همراه همه ی فرم ها به دفاتر کارگزاری ارسال میکردند که این کار علاوه برزمانبر بودن هزینه بالایی نیز می طلبید.

احراز هویت حضوری با کارت ملی قدیمی یا رسید کارت ملی جدید

اولین قدم برای ورود به بازار بورس ثبت نام و احرازهویت حضوری در سامانه سجام است. این سامانه اطلاعات  مخاطب های هخود را دریافت کرده و به آنها کد ده رقمی می دهد. احراز هویت حضوری سجام در دفاتر پیشخوان نیاز به هیچگونه ارسال مدارک هویتی فیزیکی ندارد. احرازهویت با کارت ملی قدیمی امکان پذیر است. لازم به ذکر است که رسید کارت ملی جدید یکی از مدارکی است که در دفاتر پیشخوان نیاز است.

احراز هویت حضوری سجام چگونه است؟

احرازهویت حضوری سجام از دوطریق مراجعه به دفاتر پیشخوان و کارگزاری سرمایه گزاری امکان پذیر است. قبل از انتخاب کارگزاری سرمایه گزاری بورس باید به این نکته توجه کرد که بعد از انجام احرازهویت در سامانه سجام در کارگزاری ها باید دوباره احرازهویت حضوری انجام شود که این فرایند تایم زیادی را می طلبد در همین راستا بهنر است از روش دیگری جهت احرازهوی تحضوری استفاده کنید.

نحوه احراز هویت در دفاتر پیشخوان

ذر سال های قبل احراز هویت بورس فقط از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان امکان پذیر بود. ( در گذشته مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان جهت احرازهویت طرفدار بیشتری داشت اما اکنون بیشتر خواهان احرازهویت غیرحضوری سجام هستند)

بعد از ثبت اطلاعات در سامانه سجام مراجعه کنندگان با همراه داشتن کد 10 رقمی که سامانه سجام به آنها داده است به دفاتر پیشخوان مراجعه می کنند و هویت خود را تایید می کنند.جهت احراز هویت در دفاتر پیشخوان مراجعه کنندگان باید مدارک شخصی خود را ارائه کنند.

که این مدارک شامل موارد زیر است:

  1. اصل و فتوکپی کارت ملی
  2. اصل و فتوکپی شناسنامه
  3. فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی ( اختیاری )
  4. شماره حساب و اطلاعات بانکی ثبت نام کننده
  5. آدرس و مشخصات پستی ثبت نام کننده

سپس فرم های اطلاعات هویتی و بانکی و ارتباطی را تکمیل می کنند. در نهایت باید هزینه احرازهویت به مبلغ یازده هزار تومان را به دفاتر پیشخوان پرداخت کرد.

پس از احرازهویت در سجام باید کارگزاری مناسب خود را بر اساس شرایط دلخواه خود انتخاب کرده و دوباره در کارگزاری احراز هویت را انجام دهید. احرازهویت بورس در کارگزاری مانند احراز هویت سجام می باشد و از دو طریق حضوری و غیرحضوری انجام م یشود.

راه‌ حل جایگزین مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان چیست؟

احرازهویت حضوری بورس از این جهت که نیاز به وقت بیشتری دارد مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. به همین دلیل احرازهویت آنلاین و غیر حضوری بهترین روش جهت جایگزینی با احرازهویت حضوری می باشد. طی این چند سال پلتفرم های زیادی مثل همراه هوشمند (قدرت گرفته از آی‌تی‌ساز) اقدام به احرازهویت غیرحضوری بورس  کرده اند که احرازهویت در این پلتفرم خیل ساده بوده است.

معرفی اجمالی احراز هویت غیر حضوری دفتر پیشخوان

همانطور که بیان شد جهت احرازهویت غیرحضوری سجام پلتفرم های مختلفی وجود دارد که میتوان با مراجعه به آنها احرازهویت خود را انجام دهید. اما از آنجا که جهت احرازهویت غیرحضوری نیاز است که اطلاعات شخصی خود را در پلتفرم آپلود کنیم امنیت پلتفرم مورد استفاده از اهمیت زیادی برخوردار است. ازمیان پلتفرم های مختلف همراه هوشمند بیشترین امنیت را در اختیار کاربران قرار داده است.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت غیرحضوری دفتر پیشخوان

با توجه به اینکه احراز هویت غیر حضوری سجام در پلتفرم همراه هوشمند صورت میگیرد کماربران پس از وارد کردن کد پیگیری وسریال کارت ملی خود در همراه هوشمند با ارسال عکس و ویدئوی خود در این پلتفرم و در نهایت بوسیله امضا به احراز هویت غیر حضوری خود خاتمه دهند، ما در این پلتفرم کوشیدیم تا این احراز هویت کاملا ساده و بدون هیچ دردسری انجام گردد تا کاربران محترم در سریعترین زمان احراز هویت خود را انجام دهند.

سخن پایانی

این پلتفرم روشی ساده، ایمن و قابل اعتماد است که برمبنای هوش مصنوعی اجرا می شود و از آی‌تی‌ساز قدرت گرفته است  و همچنین شما به کمک این پلتفرم، احرازهویت سجام، کارگزاری، ثنا و… را در کمترین زمان و سریعترین حالت ممکن انجام می دهید.